Kirpinin Notları

26 Kasım 2019

Herkes Kendinin Rengidir

Biz, bir gül tohumunu toprağa ektiğimizde onun küçük olduğunu fark eder; güçlü bir vücudu ve kökleri olmadığı için onu eleştirmeyiz.
26 Kasım 2019

Bir Yolu Olmalı

“Eğer istenirse bir yol bulunur.”
26 Kasım 2019

Koçluğun Çalışanlara Faydaları

Bazen neler yapabileceğimizi görmek için birinin bize kendi içimize giden yolu göstermesi gerekir.
24 Aralık 2019

Kariyer Planlama

Kariyer planlama konusunda düşünmeyi kolaylaştırmak için üç kümeli bir modeli
25 Aralık 2019

Bir İş Teklifini Değerlendirirken Nelere Dikkat Etmeli?

Tipik üniversite mezunun iş teklifi aldığında sorduğu sorular maaşın ne olacağı ve yükselmek için ne kadar zaman gerektiği.
25 Aralık 2019

Hangi İşlerde Çalışacaksınız?

Geleceği öngörmek için elimizde bazı veriler var.
25 Aralık 2019

Kaç Yıl Çalışacaksınız / Kaç İş Değiştireceksiniz?

Bu soruya cevap verebilmek için 50 yıl sonrasının emeklilik yaşını tahmin edebilmek gerekiyor. Bunun için de 50 yıl sonrasının nüfus piramidini tahmin etmek gerekiyor.
25 Aralık 2019

Üniversiteye Yeni Başlayanlara Öneriler

Benim için yaşamın amacı etrafımızı değiştirmek ve fark yaratmak. Bunu yapabilmek için çok çalışmak gerektiğini düşünüyorum.
29 Mart 2020

COVID-19 ve Ruh Sağlığı

2019 koronavirüs hastalığı salgını (COVID-19) insanlar ve topluluklar için stresli olabilir. Bir hastalık hakkındaki korku ve kaygı bunaltıcı olabilir ve yetişkinlerde ve çocuklarda yoğun duygulara neden olabilir.
2 Nisan 2020

The Ecology of Disease

Forests filter the water we drink, for example, and birds and bees pollinate crops, both of which have substantial economic as well as biological value.
7 Nisan 2020

Edebiyat ve Koçluk

Edebiyatçılar geçmişten bu güne insanoğlunun hayat yolundaki deneyimlerini, kültürel özelliklerini ve bilinçdışı simgelerini yaşanılan çağa taşıyan yaratıcı zihinler olarak evrensel bir görev üstlenmişlerdir.
1 Mayıs 2020

Çocukluğumun Mümkünü

"dağılan ömrüme bağışladığı bu dünyalı olmayan gülümseyişi için bir ömür beklemeyi göze aldığım çocukluğumun mümkünü sevgili anneme”